Motivovali jsme se navzájem na předvánoční show

V neděli 18. prosince proběhla na Zimním stadionu v Mariánských Lázních krasobruslařská předvánoční podívaná. Hlavním mottem organizátora Sportovního krasobruslařského klubu Mariánské Lázně bylo ukázat, že když se pro něco rozhodneme, tak nic není nemožné.

V dubnu loňského roku Mariánské Lázně hostily první ročník mezinárodního krasobruslařského závodu Linden cup. Jde o závod „adult“ (dospělých) závodníků, kteří se sjeli z celé Evropy. „Přáli bychom si z tohoto závodu udělat velký závod, který si získá prestiž. A protože se sjeli závodníci, kteří začali krasobruslit třeba ve 40 letech a plní si tak svůj dětský sen, napadlo nás vítěze některých kategorií pozvat i na naši vánoční podívanou. Žijeme v době, kdy se jakákoliv motivace k odvaze jít si za svými sny, plnit si svá přání, hodí. A tak jsme tuto naši vánoční exhibice pojali v tomto duchu,“ zhodnotila akci předsedkyně klubu Monika Škorničková.

V první části byla vystoupení koncipována tak, aby diváci viděli vývoj krasobruslaře. Nejdříve se předvedly děti ze školičky bruslení. Šly do vystoupení odvážně a bylo to neskutečně milé. Vidět, jak jim brusle často ještě jednou jiným směrem, než by samy chtěly. V druhém vystoupení se předvedly členky klubu Johanka Kubová, Klárka Prokopová a Emička Plšková s prvky, které již předvádí na krasobruslařských závodech. Dalšími účinkujícími byly Anička Buňatová a Kiara Zabolotná, které předvedly závodní volnou jízdu, se kterou závodí v těch nejmladších kategoriích. Dalším vývojovým stupínkem byl program Zuzky Rodové, která se předvedla se svou závodní volnou jízdou, s kterou sbírá cenné body do celorepublikového žebříčku Českého poháru, a s kterými se může kvalifikovat na Mistrovství České republiky. Program pokračoval krátkým programem Kateřiny Beckové, která bude naše město reprezentovat na Dětské zimní olympiádě a je několikanásobnou účastnicí mistrovství České republiky.

Následně přišla na řadu vystoupení hostů – předvedli se Jan Lukeš se svojí sportovní partnerkou Věrou Hroudovou, Lucie Čiháková a Marie Hladíková. „Všichni mají můj neskutečný obdiv. Věnují hodně moc času a financí tomu, aby si plnili své dětské sny, jezdí a vyhrávají mezinárodní závody. Byla jsem moc ráda, že přijali naše pozvání na tuto předvánoční akci a ukázali nám všem, že stačí chtít a nic není nemožné,“ okomentovala dění na ledě paní Škorničková.

V druhé části vánoční podívané vystoupili všichni členové Sportovního krasobruslařského klubu Mariánské Lázně a pozvaní hosté ve vánočně laděných vystoupeních.

„Jsem ráda, že naši podívanou moderovala paní Petra Lehocká, která je naší významnou spolupracovnicí. Akci navštívil pan ředitel SZML Ing. Viktor Borsík a pan místostarosta Samuel Zabolotnij, kteří promluvili k divákům, kterých se na zimním stadionu sešlo více než dost. Děkujeme za přízeň. Moje díky patří také všem rodičům dětí, které krasobruslí v klubu, za jejich obětavost a pomoc při našich akcích, které pořádáme. Vím, že bez nich by klub nemohl existovat tak, jak existuje, “ zhodnotila celou akci Monika Škorničková.